Nasze wartości

Nasz Ośrodek to nie tylko placówka edukacyjna. To także całoroczny internat, który nasi uczniowie traktują jak swój dom, to kontakty z rówieśnikami, przyjaźnie, życie towarzyskie, okazja do uczestnictwa w różnorodnych wycieczkach i szeroko pojęty rozwój intelektualno-emocjonalny. Aby sprostać wyzwaniom kształcenia i przygotowania młodych ludzi do uczestnictwa w życiu społecznym, kierujemy się, jako kadra pedagogiczna i opiekuńcza, zasadami i wartościami zakorzenionymi w przekonaniu, że każdy z naszych uczniów jest wartościową osobą, która przy odpowiednim wsparciu może bardzo wiele osiągnąć.

Nasze wartości to:

1. Integracja

Dążymy do pełnej integracji uczniów z niepełnosprawnościami ze społeczeństwem, umożliwiając im uczestnictwo w wycieczkach, organizując imprezy, akcje oraz spotkania również poza salami Ośrodka. Dostarczenie wysokiej jakości wsparcia edukacyjnego i terapeutycznego to, a także zachęcanie młodzieży do poznawania świata to, naszym zdaniem, klucz do przyszłego udanego życia w społeczeństwie.
  2. Troska

Wierzymy, że dzięki dostosowywaniu programu nauczania, metodyki oraz materiałów dydaktycznych do potrzeb naszych słuchaczy, możemy zapewnić wyrównanie szans i pomoc w pokonywaniu trudności zarówno intelektualnych, jak i fizycznych. Tworzymy atmosferę wsparcia emocjonalnego, zrozumienia i akceptacji, stawiamy także na promowanie dbania o zdrowie i samopoczucie
  3. Rozwój

Zapewniamy nie tylko najwyższej klasy zajęcia pedagogiczne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która ma doświadczenie w pracy z uczniami z różnymi potrzebami edukacyjnymi. Organizujemy także zajęcia z terapeutami zajęciowymi, zajęcia artystyczne, konkursy i możliwości rozwoju talentów oraz zainteresowań.
  4. Wsparcie

Kładziemy nacisk nie tylko na zdobywanie wiedzy, ale także rozwijanie praktycznych umiejętności życiowych. Nasi uczniowie mogą liczyć na pomoc nauczycieli i opiekunów w codziennym funkcjonowaniu, tak by edukacja u nas była nie tylko zdobywaniem wiedzy, ale też treningiem samodzielności i wiary w siebie. Wspieranie uczniów w osiąganiu jak największej samodzielności i autonomii jest jednym z naszych najważniejszych celów i zadań.
  5. Aktywność

Organizujemy szereg działań integracyjnych, wyjść i wydarzeń, które umożliwiają uczniom budowanie relacji, rozwijanie kompetencji społecznych i uczestniczenie w życiu społecznym. Małe klasy, dostosowany do specjalnych potrzeb ruchowych budynek oraz codzienny dostęp do zabiegów i procedur rehabilitacyjnych, a także opieki lekarskiej pozwala naszym uczniom uwierzyć, że aktywne, pełne satysfakcji życie jest w ich zasięgu.