Nasza misja

Misja Ośrodka pozostaje niezmienna od niemal pół wieku. Jest nią tworzenie wspierającego o środowiska edukacyjnego i wyrównywanie szans osób z niepełnosprawnościami, zarówno fizycznymi, jak i intelektualnymi, nie tylko na rynku pracy, ale także w codziennym życiu. Codzienny, regularny dostęp do zabiegów fizjoterapeutycznych oraz udogodnień sportowych takich jak pływalnia czy sale gimnastyczne mają na celu poprawę zdrowia i zadbanie o sprawność uczniów.

Autorskie metody nauczania, zindywidualizowane podejście do uczniów, zaangażowanie obecnej przez dwadzieścia cztery godziny na dobę kadry oraz dostępność dla uczniów oferty rehabilitacyjno-leczniczej pozwalają im się rozwijać, zdobywać cenione wykształcenie i umiejętności oraz wejść w samodzielne życie.

Wierzymy, że młodzi dorośli, którzy opuszczają mury naszego Ośrodka, dysponują nie tylko poszukiwanymi umiejętnościami zawodowymi, ale także potrafią przezwyciężać trudności i radzić sobie z wyzwaniami, jakie sprawia przed nimi niepełnosprawność. Z relacji naszych absolwentów, z którymi utrzymujemy wieloletnie kontakty, wiemy, że czas edukacji u nas traktują jak najlepszą inwestycję w siebie. Nasi byli słuchacze znajdują zatrudnienie w organizacjach i przedsiębiorstwach w całej Polsce, również w administracji rządowej i jednostkach samorządowych oraz fundacjach i stowarzyszeniach, niektórzy prowadzą też własną działalność gospodarczą. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć zawodowych oraz sukcesów w życiu prywatnym oraz z tego, że mieliśmy okazję wspierać ich rozwój i pomagać odkrywać nowe możliwości.